Watsu terapie – Kraniosakrální terapie

 

Voda hladí, nadnáší, léčí, omývá, zurčí, bublá, plyne a pro každého z nás dělá to, co si přejeme či představujeme.

Víte ale co dělá voda při Watsu terapii? Víte, jaké pocity při ní můžete prožívat? Zkusím to popsat, jsou velmi podobné jako při kraniosakrální terapii a do hranic slov se stejně všechny  nevejdou.

Především kolébavě konejší. Spolu s tím, kdo vás drží v náruči vás povznáší do lehkosti nejenom vašeho těla.  Dovolíte-li to a jste-li připraveni, tak vám otevře jakoukoliv komnatu vašeho Bytí, pomůže vám otevřít prostor, kde můžete vnímat  co a jak můžete v sobě ozdravit a někdy vás provede místem, kde není NIC.

Zmizí prostor, čas, myšlenky a vy se stáváte součástí vody, ve které jste kolébáni. Prostě jen JSTE.

Už nějaký ten čas na toto vodní kolébání (tak to nazvala moje báječná vnučka), dojíždím a teď jsem měla to štěstí, že jsem ho mohla prožít právě s ní a s dcerou. Víte, ono už někdy stačí k radosti duše, když se na to v tom bazénu jen díváte. Vidíte nejenom uvolněná těla kolébaných, ale i těch, kteří terapii provádí. Vidíte i uvolněné tváře a vnímáte klid a harmonii, které pomáhají. A vidíte, že i ta malá neposeda si to užívá a objevuje nové.

Děkuji za to. Malý či velký zázrak života prožívat radost a nezapomenout si ji odnést s sebou.

Mimochodem, dost často je tam s námi i jedna hodně déletrvající dáma. Je přivezena na vozíku, do bazénu je jí pomoženo a má téměř vždy toho nejhezčího terapeuta:-). Přála bych vám vidět její prožívání, její radost, která jí kouká nejenom z očí. Ta dáma stále miluje Život. Přeju jí to a přeji si to:-)

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio