Semináře sebe-vědomého Života

já věděla, že to je pro mě to pravé. Oslovovalo to totiž nejenom moje tělo, ale i moji duši. Po nějakém čase jsem se, zase ne náhodou, přihlásila na svůj první kurs Feldenkraisovy metody. Myslela jsem si, že by mi mohl rozšířit poznání pro moji profesi. Rozšířil a nejenom to, tato metoda se stala další samozřejmou a vědomou součástí mého života. Změnil se mi přístup nejenom k mým dětským pacientům, ale i ke mně samotné. Najednou jsem viděla pohyby dětí, dospělých i moje v jiném světle.

V jednu chvíli jsem pochopila, že obojí, Tai-chi i Feldenkraisova metoda, Vědomý pohyb, jsou v podstatě o tom samém. O změně myšlení a následné změně zdraví těla i duše. O uchopení zodpovědnosti sama za sebe.

Měla jsem obrovské štěstí, že můj život ovlivnila tato poznání. Díky tomu všemu mohu své zkušenosti předávat dál a pohybovat se tak, jak potřebuji. Děkuji všemu a všem, kteří mě na této cestě bez léků a bez operace provázeli a provází.

Vědomý pohyb

Vědomý pohyb není nic vědeckého a ani nic nového pod sluncem. Je to něco, s čím se všichni narodíme, ale co mnohým z nás bývá určitým způsobem výchovy schováváno. Je to přirozené pro každého živého tvora co svět světem existuje. Někdo to má celý život otevřené a tak podle toho, většinou ve zdraví a radostně, žije. Někdo ani neví, že to v sobě má a tak většinou žije podle rad a doporučení ostatních nebo v zajetých pohybových stereotypech. A to dost často k radosti a ke zdraví nevede. No a někdo tuší, že je v něm něco, co je mnohem silnější než on sám si dovede představit a tak začne objevovat.

Vědomý pohyb je vhodný pro všechny, koho osloví. Ten, kdo podle něj už žije, si ho může přijít jen tak vychutnat a užít. Ten, kdo vůbec netuší, že něco takového v sobě má, může přijít objevit „Ameriku“ a ten kdo tuší, že je v něm něco, co zatím neumí zprovoznit, tak ten si přijde třeba najít ten správný „knoflík“ k propojení.

Pro semináře se snažím nepoužívat slova začátečník či pokročilý, protože všichni jsme tím vším, každý jinak, ale jsme. Takže se neostýchejte přijít. Poznávat a měnit své pohybové vzorce můžete v jakémkoliv věku. Stačí se jen rozhodnout.

PROŽITKOVÉ SEMINÁŘE VĚDOMÉHO POHYBU V RELAXACI, co si pod tím máte představit?

NÁVRAT k miminkovsky radostnému objevování dokonalosti pohybu
MEDITACE v pohybu i v klidu:-)
UVOLNĚNÍ těla a mysli, jeho protažení a následná relaxace
SPOJENÍ se svým tělem a zlepšení komunikace s ním
NALEZENÍ vlastního vnímání toho CO dělám, ale hlavně JAK to dělám
PŘENESENÍ kvality, nejenom do pohybu, ale do všech našich životních situací
DÉLETRVAJÍCÍ:-) věk v žádném případě není překážkou, naopak!!!
S SEBOU si vemte pohodlnou karimatku, přes ní tenkou deku a vrstvené, pohodlné oblečení, lehké občerstvení, čaje a vodu budete mít k dispozici
SOUČÁSTÍ je i relaxace za zvuku tibetských mís či koshi zvonků
Budete-li mít jakoukoliv nejasnost, kontaktujte mě, můžeme to společně probrat.

Těším se na vás a věřte, že vás opravdu ráda provedu něčím, co i mně změnilo život směrem k radosti a ke zdraví.

Tchaj-t´i

Když byl jednou profesor Cheng Man-ch’ing dotázán:
„Jaký je nejdůležitější důvod pro cvičení tchaj-ťi-čchuan?“
Odpověděl: „To, že až konečně dojdeš k bodu, kdy začneš chápat, o čem život je, budeš mít dost sil a zdraví, aby sis ho mohl užít.“

Kurzy porozumění svému tělu a nám samotným pomocí – Tchaj-t´i, Qi.kung, 8 kousků brokátu, meditací…

„To si nezapamatuji, nebudu to umět prožít, budu tam ostatním překážet, to je moc těžký…“

Mnoho lidí má z provádění těchto druhů pohybů obavy a taková a jiná slova plná malé sebedůvěry se jim honí hlavou. Obavy opravdu nejsou na místě. Každou hodinu přizpůsobuji přítomným účastníkům a na všechno, co vám smím předávat, je dost času. Z mé strany i hodně trpělivosti a chuti vám pomoci cestu k porozumění vašemu tělu najít.

Budeme v sobě nalézat nejenom vědomý pohyb, ale i uvolnění, klid, harmonii. Budeme objevovat sami sebe, svoje schopnosti, svoji sílu…
Vždy se snažím respektovat jedinečnost každého z Vás a proto preferuji v hodinách menší počet účastníků.
Kurzy probíhají každou středu. Bližší informace viz KONTAKT.
A co potřebujete? Jen volné kalhoty a tričko, pohodlnou měkkou obuv nebo teplé, neklouzavé ponožky a chuť se sebou „něco“ dělat.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

Knihy vyšly za podpory nakladatelství Krigl.

Přejít nahoru