Kraniosakralní terapie

 

Je jemná a hluboká forma terapie, která napomáhá přirozené kapacitě těla při samoléčbě.
Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování buněk v celém těle.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci a tím na aktivaci samoléčebných schopností těla.

Kraniosakralní terapie cestou hluboké relaxace - kraniosakrální rezonance

Tato nádherná terapie je jedním z mnoha dalších poznání v mém životě, které mi změnilo pohled na „klasickou fyzioterapii“ a na její dopad na mé, nejenom dětské, klienty.
Je pro mě velkým potěšením být průvodcem při jejím plynutí.

Metoda kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace- kraniosakrální rezonance, byla vytvořena paní Viktorií Skácel, více na odkazu „Doporučuji“.

Délka této péče u dětí a u dospělých se velmi liší. Nejde napsat přesný čas. Je to živá terapie, která se děje vždy přesně na míru danému klientovi a to je třeba respektovat.

Tuto terapii provádím svým dětským klientům a jejich rodičům. Omlouvám se, ale na dospěláky, kteří nejsou součástí rodiny, mi bohužel už nezbývá prostor.

Kdy, jak a komu

U těch nejmenších jí používám zejména u nerovnoměrného psychomotorického vývoje, u predilekcí hlavičky, u hypertonií i hypotonií, u neklidných či nespavých miminek, na „vyladění“ po porodu…
U větších dětí a dospělých při problémech motorické funkčnosti těla, u skolióz, u chronické únavy a stresu, při poruchách rovnováhy, u bolestí hlavy, při poruchách soustředěnosti, po psychických a fyzických traumatech, při únavovém syndromu …..

Při této terapii se většinou leží na stole ve volném, pohodlném oblečení. Můžete mít zavřené oči a klidně i usnout. I když je pravdou, že toto u dvou až cca čtyřletých dětí až tak moc neplatí. V takových případech je kranio někdy prováděno velmi flexibilně:-).

Provádím-li tuto metodu dětem, platí tady to samé pravidlo jako u mnou prováděné fyzioterapie – současně s dětmi je nutno pracovat i s dospělými. Neznamená to, že i jim musím tuto terapii provádět, ale znamená to určitou změnu přístupu k psychomotorice celé rodiny,ale není třeba se toho obávat:-).

 
 

„Existuje-li něco, co chcete změnit u svého dítěte, zamyslete se nejprve zda to není něco, co byste měli napřed změnit u sebe.“

Carl Gustav Jung

 

 

KDY NENÍ DOPORUČENO TUTO METODU PROVÁDĚT:

– při podezření na krvácení do mozku /mozková mrtvice, úrazy/
– u aneurysmat /cévních výdutí/
– u hydrocefalu /hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách/
– při akutním výhřezu meziobratlové ploténky

– v akutních stavech jakékoliv nemoci

PROSÍM UPOZORNĚTE MĚ NA:
– stav po operaci páteře
– umělý kloub či jiný kovový implantát
– těhotenství

Nadcházející události

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio