Věřit či nevěřit "odborníkům"

Věřit či nevěřit odborníkům, toť to, oč tu běží:-)

Vzhledem k tomu, že doposud to u nás vypadalo, že mnozí rozumí mnohému a to mnohé hlásají do světa, je docela složité najít někoho, kdo je opravdu důvěryhodný.

Většina z nás byla vychovávána v tom, že v té mocné krabici (televizi, rádiu, počítači, mobilu…), by to mělo být pravdivé. Vím, že ale velmi mnoho lidí už v kouzelné krabičky a jejich obsah nevěří.

Přesto stále prosím všechny rodiče, věřte v sebe, v dokonalost svých dětí,

ve svoji vlastní sílu,

ve svůj vlastní pocit, ve svůj vlastní pohled na věc!!!

Dvouměsíční miminko s pohmatově „přetíženým“ svalstvem zad podél páteře a se snahou více zaklánět hlavičku. Rodiče si toho všimli pár dnů před tím, než se ke mně chystali na pravidelnou návštěvu. Společně jsme hledali příčinu. Věřím, že jsme ji nalezli.

Tak schválně, co vás ostatní napadá? Z čeho by to mohlo být?

V nejmenovaném pořadu, v nejmenované „chytré“ bedýnce, se vyskytl člověk, který ukazoval, v jakých pozicích se má miminko chovat, přenášet…

Vychválil tam jednu pozici, ve které by jistě nechtěl být nikdo z nás dospělých.  A když ano, tak na chvilinku a jen proto, abychom dobře viděli na svoje okolí. Tato pozice nepřináší miminku pro jeho tělíčko nic pozitivního. Tato pozice pouze ukojí jeho zvídavost, ale ve většině případů se to děje na úkor kvality smysluplného zapojování jeho svalových skupin a na úkor kvalitního pohybového vývoje.

Nemohu razítkem potvrdit, že  ta pozice, ve které bylo miminko od shlédnutí pořadu dost často, byla tou opravdovou příčinou. Na základě své dlouholeté zkušenosti jsem ale  přesvědčena, že to tak bylo.

Není mým záměrem kohokoliv posuzovat. Přeji si jen, aby děti mohly vyrůstat svobodně, dle svých schopností a možností a pokud možno bez zásahů těch, kteří radí všeobecně, bez respektu k jedinečnosti každé té jedné malé bytosti.

Přeji pohodové dny nám všem.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio