Léto nám vstoupilo do své vlády laskavou bouřkou a prospěšným deštěm.

Ještě přijde svatý Jan se svoji silou nejenom pro bylinky a jistě přivede i světlušky. Máte-li někdo možnost jít v tomto období za tmy do lesa, učiňte tak. Potkáte-li je, budete mít pocit, že jste se ocitli v pohádce a svět sílu a moc pohádek potřebuje. A ti naši nejmenší se potřebují v takových nádherných prožitcích nalézat. Potřebují vědět, že život má plno nádherných rozměrů a co víc, potřebují to prožívat i s námi. A vlastně i my s nimi.

Sama jsem naplněná zvědavostí, zda se objeví i v tom našem malém a nyní čerstvě prokáceném lese. Byly tu každý rok už od pradávna, tak věřím, že přijdou i teď po zásahu lidí a strojů.

A tak, jak moje maminka budila mě, budila jsem já své dcery a teď i vnučku a vstupovaly jsme do světa kouzel a krásy. Stejně si myslím, že scény z Avataru jsou dělány podle českých světlušek:-)

Přeji nám všem nádherně a laskavě prožívaný čas. Jana

 

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio