Sedím, sedíš, sedíme a občas se po chvíli divíme:-)

Výrobci a prodejci židlí se předhání v superlativech a v reklamních nabídkách o zaručeně nejlepších židlích na světě.

Neexistuje židle, která by vyhovovala všem nebo alespoň většině!
Sebedokonaleji vymyšlená židle, stojící možná vaši celou výplatu, vám nic nezaručí!!!

Důležitá ve vašem životě není TA židle, ale VY, vaše kondice, váš pohyb a vaše porozumění vlastnímu tělu.

Sed tak, jak ho máme v dnešních časech, není totiž až tak moc pro člověka přirozený. Mnoho z nás není vedeno k tomu, abychom pochopili funkci našeho těla, jeho potřeby a poznali, kdy máme u už konečně něco udělat jinak!!!

Proto i při výběru židle stále platí DŮVĚŘUJ – PROVĚŘUJ- NA SOBĚ SI OVĚŘUJ!!!

Docela často se spolu s dětmi i s rodiči nasmějeme.
„Paní Skalová, mohla byste nám pro naše dítě poradit tu nejlepší židli? Třeba takovou, jakou používáte tady v ordinaci i vy.“ Moje odpověď zní: „Myslíte míč, meditační podsedáky nebo tu židli od klavíru, kterou mám za stolem?“😍
Já sama střídám u sebe v ordinaci sed na míči, různé sedy na zemi (při „práci“ s dětmi) a pak tam mám otočnou židličku od klavíru.
Takže různorodost pro tělo zaručena:-)

Neodsuzuji výrobce, prodejce a ani ty úžasně vymyšlené židle, které stejně za nic nemohou. Jen si přeji, abychom si vybírali opravdu dle potřeb našeho vlastního těla, ne dle reklam a zkušeností majitelů jiného těla než je to naše.

Přeji nám dokonalé porozumění potřebám našich těl nejenom při sedech a taky mnoho radosti a pohody v životě. J.S.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio