Přehřátí miminek v nosítku

Přeji krásný letní čas nám všem. Některým z nás bývá často v létě horko. Jsme dospělí a většinou si umíme oblečení, pití, sprchu či jiné osvěžení vytvořit pro sebe tak, aby se nám ulevilo. A i tak to někdy bývá fuška! Co ale ti nejmenší? Dokážeme to odhadnout i u nich? Dokážeme jim co nejlépe přizpůsobit oblečení, pití, stín, klid a i ostatní „letní“ potřeby? Tak, jako nemá miminko po narození hotové zakřivení páteře, vyvinutou jemnou motoriku, zcela posílené okohybné svaly apod, tak nemá hned „hotovou“ svoji termoregulaci. A to, jestli bude v budoucnosti, mimo jiné, zimomřivec, či mu bude stále horko, do velké míry závisí na tom, jak my budeme opečovávat jeho „tepelný prostor“. V nosítku má teplo ze dvou stran – z jedné strany z nás a z druhé strany z látky, ze které je nosítko ušito. Vím o několika případech přehřátí miminka i v zimě, kdy byly rodiče s dětmi v nosítku na plese. To teplo, které my dospělí při tanci vytváříme, spolu s většinou neprodyšnou látkou nosítka, udělalo své! A podobné je to v létě! Opět se přimlouvám za prostor v kočárku, kde to větrá a kde má navíc dítě možnost SVOBODNÉHO pohybu. Ano, nás možná kočárek omezuje, ale neměly by naše děti být na stupínku výš před naším pohodlím???      

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio