Přehřátí miminek🤦‍♀️
 
Přeji krásný letní čas nám všem.
 
Ve středu 21. června 2023, nastal v 16:57 hod. Letní slunovrat. Takže vítejme v létě a přejme si, aby k přírodě, ale i k nám všem, bylo počasí laskavé.
 
Některým z nás bývá často v létě horko. Jsme ale dospělí a většinou si umíme oblečení, pití, sprchu či jiné osvěžení vytvořit pro sebe tak, aby se nám ulevilo.
A i tak to někdy bývá fuška!
 
Co ale ti nejmenší? Dokážeme to odhadnout i u nich? Dokážeme jim co nejlépe přizpůsobit oblečení, pití, stín, klid a i ostatní „letní“ potřeby?
Tak, jako nemá miminko po narození hotové zakřivení páteře, vyvinutou jemnou motoriku, zcela posílené okohybné svaly apod, tak nemá hned „hotovou“ svoji termoregulaci. A to, jestli bude v budoucnosti, mimo jiné, zimomřivec, či mu bude stále horko, do velké míry závisí na tom, jak my budeme opečovávat jeho „tepelný prostor“ na počátku jeho života.
 
V nosítku má teplo ze dvou stran – z jedné strany z nás a z druhé strany z látky, ze které je nosítko ušito. Já bych v takovém sendvičovači viset nechtěla. A co vy? Dokážete si to alespoň trochu představit?
 
Přimlouvám se za prostor v kočárku, kde to větrá a kde má navíc dítě možnost SVOBODNÉHO pohybu. Že máme v létě jezdit s miminky ven jen ráno nebo v podvečer, víme, a proto nemusíme řešit „kočárkové přehřátí“.
Jen je důležité dát pozor, aby miminka nebyla v kočárku v průvanu. Některé kočárky mají za hlavou možnost větrání přes síťku a je důležité ohlídat, aby dětem zezadu nefoukalo na temeno hlavičky.
 
A co se týká fyzioterapie v letních dnech? Je to stejné jako kdykoliv jindy během roku – s respektem, s láskou, se zapojením naší intuice a hlavně v radosti a v pohodě.
 
Přeji nám všem láskyplné letní dny i noci. Jana

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio