Co nebo kdo má povstat jako Fénix z popela?

Nic víc a nic míň, než naše přirozená schopnost rozlišovat, bez zásahu druhých, co je a co není pro nás a naše děti přínosné. Jinak řečeno náš „selský rozum“ či  intuice.

Všichni tuto schopnost  dostaneme do vínku!!!

Mnozí z nás ale vůbec netuší, že něco takového v nich dřímá.

Někteří to tuší, ale bojí se to, většinou ze strachu, či v malé sebedůvěře použít.

 

Milí rodiče, vím, že všichni jste úžasní. Ve své ordinaci se o tom přesvědčuji stále. Vím, že nepotřebujete se svým dítětem žít podle šablon a zkušeností druhých. Vím, že nepotřebujete žít v režii stylu oni psali a oni říkali, ono se to tak ale dělá. A stejně tak vím, že v sobě máte sílu věřit v dokonalé přírodní zákonitosti života vašeho i vašich dětí.

V posledním čase je okolo nás plno samozvaných radilů. Jeden je odborník na koupele či polohy na bříšku, druhý na pomůcky či údajné blokády krční páteře miminek, další ví zcela přesně jak máte s vaším dítětem (které ale neviděl) manipulovat či dokonce cvičit. Mohla bych takto pokračovat na celou stránku:-).

Stále a neúnavně vás budu žádat, abyste všechnu moudrost, jak žít rodinný život v lásce a ve zdraví vás všech, hledali v sobě, nikoli zvenku. 

A když už budete potřebovat radu zvenčí, držte se hesla důvěřuj, ale prověřuj!

 

Přeji nám všem klidný nadhled a pohodové dny. J

 

 

 

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio