Poloha na bříšku

 A zase to podkládání v poloze na bříšku!

Poloha na bříšku je pro ty naše mrňousky od počátku moc důležitá a právě proto by měla být vždy prováděná tak, abychom si byli jisti, že miminku prospívá, nikoliv škodí.

A proto zde znovu píšu, žádný váleček ať už z ručníku stočený nebo koupený, prosím, pro vaše miminka nepoužívejte!

Stejně tak nepoužívejte žádnou jinou pomůcku k tomuto účelu prodávanou! Mějte na paměti, že každé miminko je jedinečné a stejně i takový přístup potřebuje. Proto nemůže jedna pomůcka nikdy vyhovovat všem dětem!

Také prosím, nikdy miminku nenastavujte, v poloze na bříšku, obě horní končetiny do opory najednou!  Mimochodem, zkusili jste si někdy v poloze na břiše dát obě horní končetiny do opory o předloktí současně?

 Miminko potřebuje vás, vaše oči a ruce a vaše znalosti o tom, jak má poloha na bříšku vypadat, kolikrát za den a na jak dlouho ji máme s miminkem tvořit.

Všichni tam tyto znalosti máte. Věřte si!!!!!!

A kdybyste si to přeci jen chtěli ověřit, tak vzhledem k jedinečnosti vašich dětí, „neopisujte“ z internetu, ale raději navštivte někoho, kdo nejenom pohybovému vývoji dětí, opravdu rozumí.

Přeji zdravý pohyb vašim dětem i vám. Jana

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio