Paní Skalová, LEZEME!!!!
Takové zprávy mám moc ráda. Dnes ráno mi zrovna jedna taková přišla.
Trpělivost a laskavá důslednost se u pohybového vývoje dětí nesmírně vyplatí. Taky se vyplatí svému dítěti věřit, podporovat ho hlasem, úsměvem a i příkladem.
Je mi jasné, že když chtějí rodiče rozlézt svoje, tak trošku pohodlnější nebo někdy i svéhlavé dítko, lezou taky😀.
V tom případě je množné číslo pro slovíčko LEZEME zcela správně. Protože nejspíš kromě rodičů lezou i všichni, kteří přijdou na návštěvu.😂
Máma ve zvířecí říši, dejme tomu medvědice, s neuvěřitelnou vnitřní silou podporuje svoje mládě. Šťouchá do něj, bručí, mručí, ukazuje, ale nikdy to neudělá za něj!!!
My lidé, tu tendenci občas máme a zapomínáme na to, že vlastními silami nabitá zkušenost je pro život velmi cenná. Je důležitá i pro sebedůvěru toho našeho mláděte.
Takže jestli smím prosit za děti, podporujte je tak, aby v sobě našly to, s čím se narodily – schopnost ZPROVOZNIT SVOJI VLASTNÍ SÍLU a buďte pro ně jen jako jejich BEZPEČNÉ ZÁZEMÍ.
Tak vzhůru k:
-paseme koníky
-otáčíme se
-lezeme
-stoupáme si
-chodíme…
A hlavně ať tomu nechybí RADUJEME SE!!! 😍

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio