Může pomoci kranio, ale někdy pomůže i víla
 
   K tomuto psaní mě přivedl článek, který jsem si s velkým úsměvem přečetla na fb stránkách „Můj život v gangu“. Mimochodem, kdo se chcete pobavit, doporučuji😃
   Mimo jiné se tam píše jak slečna Colombová ráno na toaletě tlačila až ji rudla hlava. Proč asi? Nejspíš nechtěla jít na velkou ve školce.
Stává se, že ke mně rodiče s dětmi přichází na kraniosakrální terapii právě proto, že jejich ratolest nechce jít, ve školce či ve škole, na toaletu.
 
   Důvody bývají různé, ale jedno mají společné – STRACH. Strach, že se jim bude někdo smát, že to nestihnou o přestávce, že se nedostatečně očistí…
   Kraniosakrální terapie je úžasná, ale samotná na tuto situaci nestačí. Velmi důležité je u dítěte opravit sebedůvěru a pocit, že je to vše v pořádku. Že při něm stojíme ať se stane co se stane. Někdy je nutné i vysvětlení s paní učitelkou.
 
   Z praxe vím, že ten strach se větším dětem daří po čase změnit, ale ty maličké, školkové, dost často potřebují pomocníky z říše pohádek. Dnes v noci jsem se probudila s čerstvým snem v paměti. Byla to směs z filmu „Hledání Země Nezemě“ , kde je plno víl a kouzel a nápad jedné maminky, která ke mně kdysi dávno docházela s dcerkou. Někdo má doma na zahradě vílu stromovou, někdo vílu zoubkovou a oni měli doma vílu na kakání☺️
   Vím, je to úsměvné, ale u malé to fungovalo. Tato víla s ní chodila do školky a vždy byla po ruce na řešení situace.
 
   Všichni víme, jak je pravidelné vyprazdňování důležité. Takže proč ne. I „kakací víla“ může být důležitá.
 
   Přeji všem zdravé a pravidelné…😇
 
 
Foto:Alexas_Fotos / 22073 images

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio