KOLÉBKA, HOUPÁNÍ ČI VIBRAČNÍ CESTA?

Další postřeh, který je fajn si vyzkoušet na sobě.

Odmalinka miluju houpačky. Nejlépe ty, ve kterých se leží.
Na chatě jsme měli síťovou houpačku a milovali jsme ji všichni. Já i moje rodiče, moje dcery a občas si do ní sedl i manžel. Myslím, že houpačku miluje většina dětí a dospělých. Je pravdou, že většinou se v ní u nás houpalo ženské pokolení, ale i chlapci a chlapi si ji vychutnávali. I když můj taťka to dělal tak trochu na tajňačku:-).

Dokážete si to představit? Já ano a dodnes když „potkám“ tu pravou houpačku, jdu si to houpy hou, houpy hou, vychutnat.

Přišli jsme na svět skrze maminčino bříško a všichni jsme poznali tu nádheru kolébavého houpání v něm a ještě s bonusem vodního nadnášení. Je pravdou, že také velmi záleželo na tom, jak a v čem naše maminka chodila a co vykonávala za činnost. Podle toho jsme se vznášeli pomaleji či rychleji, zmáčknuti při jejím předklonu, či svobodně se nadnášející když odpočívala. Někdy jsme měli navíc ještě další bonus a to vibraci jejího hlasu při mluvení či zpěvu.

Dřív se také používaly kolébky, které houpyhou splňovaly, ale to jsme museli pohánět vlastní, nikoliv bateriovou silou. Nebo jsme prochodili mnoho kilometrů s miminkem v náruči. Protože náruč je nejkrásnější a nejdokonalejší uhoupávadlo a uklidňovadlo na světě.

Všechno to, bylo, je a bude nádherné, přirozené a plynoucí houpání, když budeme přirození my.

Navštěvuji kadeřnici, která zapíná vibrační lehátko při mytí hlavy. A ta doba, než mi umyje hlavu, je přesně tak akorát co moje tělo a já sneseme. Ano, každý jsme jiný a máme jiné potřeby. Já bych v tom kočárku s vibračním zařízením ležet nechtěla. Vím, že podle sebe nemohu vnucovat všem, v jakém čase, ty zrychlené, strojem řízené vibrace ukončit, kdy pokračovat a zda je vůbec prožívat.

Žádnou důvěry hodnou studii na vibrační houpátka na kočárky, od lidí, kteří dokonale rozumí neurofyziologickému vývoji dítěte, jsem nenašla. A taky nevím, na základě čeho by se dělala!!! To, že dítě přitom usne, není zárukou kvalitního spánku!!!

Zkuste si zavřít oči a představit si vaše usínání a spánek v rytmu „HOUPYHOU“, a nebo v rytmu „VRRRRRRR“.

Všichni máme jiné potřeby a jiné vnímání, každý jsme opravdu jedinečný.  Já jen opět snažně prosím za ty malé, kteří k nám hovoří skrze pláčové a další zvuky. Kteří k nám hovoří, ale i svýma očima a i tím, co mnohdy opomíjíme – skrze řeč celého tělíčka!!! Buďme k nim vnímaví a nepodléhejme reklamním doporučením.

Ne vše, co se jeví líbivým a pro náš dospělácký život ulehčujícím zařízením, je pro ty malé človíčky prospěšným.

Všechno živé má své vibrace. Žádné umělé udělátko nemůže nahradit propojení mezi rodičem a jeho dítětem. Propojení, podle kterého poznám, mám li houpat víc, či míň a k tomu zpívat, broukat či mlčet.
Propojení, které dobíjí rodičovská láska, nikoliv baterky.😍😂

Přeji nám všem laskavě a houpavě plynoucí život.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio