KOČÁRKY

Dnes jsem se pokusila shlédnout videa určená pro výběr kočárku.
Musím potvrdit vyprávění mnoha z vás rodičů, kteří ke mně s dětmi docházíte, že vybrat dnes kočárek je pomalu jako vystoupat na osmitisícovku.
 
Na většinu doporučení z těch videí mám praxí a léty ověřený jiný názor a upřímně píšu, že vám rodičům vůbec nezávidím výběr čehokoliv pro vaše dítě.
 
My to měli jednoduché. Jediný kočárek byl Liberta a to ve dvou barvách. Kdo chtěl jiný, musel buď do Tuzexu nebo si ho nechat poslat ze západního Německa. V podstatě ale měly naše děti velký prostor pro to, aby byl kočárek nejenom na sezení a ležení, ale i na trochu pohybování se. Také byl řádně odpružený, takže se s ním mohlo všude.
Ale jak jsem napsala měl tu chybu, že byl jen ve dvou barvách a nevešel se do auta, takže jsme toho s dětmi „museli“ hooodně nachodit.
 
V podstatě je to ale výběr kočárku docela jednoduchý.
Poslouchat svůj rodičovský instinkt.
Nenechat si nic nakukat, tzn důvěřuj, ale prověřuj.
Uvědomit si, zda kočárek vybírám pro dítě nebo pro své pohodlí.
A taky si sama sebe představit v takovém výrobku.
Chci být pětibodově přikšírovaná nebo se chci bezpečně pohybovat i v kočárku?
Chci jet v opravdu odpruženém mercedesu nebo v trabantu? …
 
Přeji všem rodičům sílu na vybírání i na ověřování a taky uvědomění, že poptávka může změnit i nabídku!!!

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio