Oploštělá hlavička, aneb módní diagnóza KISS syndrom. 

Vážení a milí rodiče,
moc vás prosím, NEnaslouchejte internetovým či jiným „sousedským“, jistě dobře míněným, radám.  Jediné čemu naslouchejte, je vaše intuice, vaše vnitřní síla a pravda, kterou máte v sobě všichni. A jediné co čtěte, jsou vaše děti a případně i pohodové knihy:-). Z výrazu očí, z hlasových projevů i z reakcí tělíčka vašeho miminka, dokážete přečíst téměř vše. Myslet si, že to neumíte, když máte první miminko nebo proto, že jste mladí, je nemoudré.

   Kiss syndrom, zploštělá hlavička a další „módní diagnózy“, se kterými se v posledním čase jakoby roztrhl pytel, mají najednou plno rádců. Internet snese téměř všechna slova a tak vám tam radí kdekdo a občas i kdovíjak . Mějte, prosím, na paměti, že vaše dítě je naprostý originál a tak také vyžaduje přístup, který je mu „šitý“ přímo na tělo!

Nenechte se znejistět ostatními, nenechte se vystrašit některými články či výroky.

Důvěřujte, ale prověřujte.

 

   Většinou jste na to dva, a když se v klidu dokážete se svým miminkem propojit, zjistíte, že znáte a umíte mnohem víc, než si myslíte nebo než je vám předkládáno!

   Věřte, že za 40let praxe mohu s jistotou prohlásit, že ze všech lidí nejvíc, můžete porozumět vašemu potomstvu zrovna vy, jeho rodiče! Ale abyste toto propojení uvedli do praxe, potřebujete věřit sami sobě a důvěřovat i vašemu miminku. Nás, zdravotníky, pak můžete mít jen jako průvodce na cestě ku zdraví vašeho dítěte.    

   Přeji vám všem dny plné radosti, zdraví a vzájemného porozumění.

                                                                                        J.Skalová                                                      

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio