JEDINEČNOST FYZIOTERAPIE DĚTÍ

Fyzioterapie malých miminek není složitá!!!
Jen je velmi důležité vědět, že žádná metodika, tudíž ani žádný cvik či poloha se nemůže hodit na všechna miminka stejně!!!!

Proč to píšu?
Za předlouhá:-) léta mojí cesty provázení dětí a jejich rodičů, bych mohla pojmenovat období, kdy byla dětská tělíčka ovlivněna různými neblaze působícími pomůckami. Takže jen namátkou zmíním třeba – období chodítkové, počítačové, mobilové, kyblíkové, odrážedlové, období klouzavých podlah….
Téměř vždy je na dětech (kolegové, kteří dělají s dospělými, to mohou napsat určitě i o svých klientech) poznat, z čeho že plyne ten „problém“, se kterým se dostavili 
na fyzio.
Ani teď tomu není jinak.
Nyní je to období, které by se dalo nazvat „Jak porouchat dokonalost dětí pomocí internetu“. I když internet a jeho různé složky jsou jenom nosičem těchto neideálních návodů.

Snažně prosím všechny rodiče, věřte tomu,, že „Návod na děti“ máte v sobě. Ptejte se sami sebe, jak byste se cítili v dané situaci, kdybyste byli vaše miminko, zkoumejte, objevujte svoje dítě stejně tak, jako ono objevuje svět. Nelekejte se, nestrachujte se a učte se číst ve svých dětech. Učte se je poznávat v klidu, doma, v prostoru, kde je děťátko zvyklé. Tak to dělali rodiče po celý čas co je lidstvo na planetě.

Život mě učil a učí ctít a respektovat jedinečnost dětí i jejich rodičů. A v posledním čase je mi tak trochu smutno, když řešíme s rodiči, že to, co nakoukali na netu zrovna pro jejich miminko vhodné není. Je nezbytné vědět, že ten člověk za kamerou nevidí vaše dítě, nemá ho tzv v rukách, nevidí jeho reakce!!!
A tak, když už budete potřebovat pomoci radou, najděte si někoho, kdo dětem opravdu rozumí, kdo je respektuje a kdo bude respektovat i vás. A nemusí to být vždy fyzio, klidně to může být třeba i vaše babička. To, že je někdo dětská fyzio neznamená, že musí automaticky dětem rozumět a to, že někdo vychoval 5 dětí, taky nemusí být zárukou znalostí.

A jak to poznat???
Používejte to, s čím se všichni rodíme, intuici – tzv.selský rozum. Nenechte si nakukat, že jste mladí a proto to nemůžete znát, nenechte si nakukat ani to, že jste „staří“ rodiče a že jste moc úzkostliví. Nenechte si nakukat nic a to ani ode mě!!!:-)
Ve své knížce jsem často zmiňovala „Důvěřuj, ale prověřuj!“.

Stále to platí a ještě bych k tomu dodala:
„Ať už se děje cokoliv VĚŘ V SEBE A VE SVÉ DÍTĚ!!!“

Přeji pohodové dny vám všem J.Skalová

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio