Šťastné děti v dešti aneb holínky nevadí

Vadí či nevadí dětem holínky? 

Holinky jsou boty, které souvisí s holení a byly asi původně určeny k ochraně před vodou a bahnem.

No jo, ale řekněte to třeba dvouletému dítěti. To bude nesmírně šťastné, když ta voda a bahýnko, bude i vevnitř v těch ochranných, holínkových botkách 🙂

Mnoho rodičů se mě ptá, zda nošení holínek dítěti škodí. Z mých zkušeností vyplývá, že nejsou-li na nožkách dětí denně několik hodin, neměly by škodit.

Je to jako se vším co dáváme svým dětem. Je důležité respektovat jejich jedinečnost třeba ve smyslu svalové síly. Protože i pro některého dospěláka je těžší lehce a smysluplně chodit v botách, ve kterých tak trošku „plavou“.Nechce se vám v dešti ven? Vadí vám déšť a bahýnko?

Dívejte se tedy kolem sebe víc než malinko.

Každé malé dítě ví přeci, že i v louži můžeme vidět zajímavé věci.

Třeba bytosti s milým úsměvem, které nás lákají i v dešti ven:-)

 
 

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio