Stojím na zastávce tramvaje a vedle mě dvě maminky. Jedna má dítě v nosítku a druhá v kočárku. Jejich hovor nešlo neslyšet.
1. Prosím tě, proč používáš kočárek? Vždyť je to pro tebe hrozně nešikovný. Já už bez nosítka prakticky nevycházím. Je to pro mě neuvěřitelná volnost. Nedávno jsem byla s malou v kině a i na nehtech. Prostě se dostanu všude a nic mě neomezuje.
2. Já jsem nosítko dostala od kamarádky, ale malému se tam od počátku nelíbilo. Párkrát jsem to zkusila, ale pokaždé plakal. Buď rovnou když jsem ho tam dala nebo se zpočátku vrtěl a plakat začal později a tak ho mám raději v kočárku.
1. To si měla vydržet, on by si po čase zvykl a určitě by brečet přestal.

Ano, děti si od nás zvyknou na mnoho situací. Ale každé dítě je originál a tak všechno nemůže být vhodné pro všechny. Stále věřím, že většina rodičů se svými dětmi nedělá to, co by si sami nepřáli, aby někdo dělal s nimi:-). A proč tomu věřím? Protože nádherně empatických rodičů mám plnou ordinaci.
Přeji nám všem laskavé a vnímavé lidi v našem okolí.😇😀

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio