Milí rodiče, prarodiče, tety, strýčkové,…

věřte, že vám vůbec nezávidím to veliké množství zpráv a informací, které se vám snaží vetřít do hlavy a přimět vás (odpusťte mi to slovo), ke stádnosti.  V posledním čase se ke mně dostává mnoho „pravd“, které jsou velmi zavádějící, nepřesné, pro mnoho dětí nevhodné, ale chytlavé. Chytlavé jsou třeba právě proto, že je odvysílá televize. Mnoho lidí sice už televizi nemá nebo ji téměř nepouští, ale stále je mnoho těch, kteří tomu, co je v ní odvysíláno věří.

Maminky se mi na tato vysílání často ptají. Ptají se nejenom na můj názor, ale chtějí to i vysvětlit. A to je dobře. Ptejme se, zkoumejme, ověřujme a DŮVĚŘUJME pouze sami sobě a svojí intuici (je to jen slovo, můžete si tomu říkat jak chcete). Důvěřujme také našemu dítěti. Každé je originál a každé potřebuje svůj vlastní přístup.

Mnoho, rodičů, kteří ke mně přijdou, rovnou VÍ, že to, o čem se mluví, či je nám jinak vnucováno, je nesmysl. Tito rodiče svoje cítění už používají. Prostě a jednoduše ví, že jejich „poklad“ to inzerované vůbec nepotřebuje. Intuici máme všichni v sobě. Stačí jí jen začít používat. Na všech přednáškách se snažím rodičům vysvětlit jak moc je to pro ně samotné i pro jejich dítě důležité.
Tak jako každá žena ví, jak odnosit a porodit miminko, tak stejně tak dobře ví jak vycítit, co její dítě  potřebuje. Ví to i muž. Ne, že by uměl rodit, ale on zase umí vycítit, co potřebuje jeho žena. Intuicí  jsme všichni propojeni. Jen si na to musíme znovu vzpomenout a začít ji používat. Měli bychom přijít na to, že v televizi ani na internetu toto moudro nenajdeme, ale že ho máme v použití všichni v sobě a i bez techniky.

Děkuji za váš čas a přeji nám všem dny plné pohody a dokonalého vnímání naší vlastní pravdy. Jana Skalová

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio