Dětská dokonalost

   Začíná letní čas. Slunce, déšť, vůně luk i lesů, dozrávání různých plodů. Vše v přírodě roste a sílí tak, jak má. Tedy pakliže jí, my lidé, do toho nekecáme a nechceme ji přetvářet k obrazu svému.
   A tak je to i s našimi nejmenšími lidmi:-). Rostou, sílí, vyvíjí se sami od sebe a velmi dobře. Mají k tomu na pomoc tu největší sílu – sílu, která dokáže ze semínka vytáhnout i mohutný strom. Sílu, která je lidským chápáním nevysvětlitelná.
   A proč to zde píšu?
   Mám dost možností sledovat děti nejenom ve své ordinaci, ale i při hrách u vody, v lese, na zahradách. Je to nádhera. Pozorování malých dětí a pozorování přirody je nejlepší kino co znám.
   Ale k věci:-).
   Nechtějme je předělávat podle sebe. Dívejme se na ně, pozorujme je a zjistíme, že děti nás potřebují jen na to, aby měly zázemí, podporu a lásku, ne na to, abychom jim říkali jak se mají vyvíjet. Každé dítě je dokonalé takové jaké je.
   Učme se od nich, smějme se s nimi, milujme je a žijme s nimi, ne nad nimi.
   Přeji krásné prázdniny plné zdraví a radosti všem.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio