Co se mi tak honilo hlavou, je mé přání,

aby děti pod stromkem našly tu hračku pravou:-)

 

Samozřejmě, že to, co zde napíšu, se nemusí líbit všem, ale kdyby to oslovilo jednoho rodiče, jednoho prarodiče, rodinného kamaráda, či jiného člověka, který může vývoj dětí ovlivnit, stojí mi to za to.

Přeji si, aby všichni, kteří máme tu čest být našim dětem průvodci v jejich životech, používali více svoji intuici či zdravý selský rozum. Vím, že by pak nemuselo být tolik dětí v ordinacích fyzioterapeutů.

Někdy je těžké pod palbou reklam a všech informací, které jsou kolem nás, tu svoji intuici najít, ale věřte, že ji máme všichni. Dostaneme jí do vínku už při narození, ale než vyrosteme v dospěláky, máme ji už skrytou pod nánosy mnoha a mnoha informací, které se nám dost často stále dokola vtírají a napovídají věty typu: „Coby, kdyby.“, „To nemůže škodit, vždyť to by to snad neprodávali.“, „Ale vždyť to naše dítě to používá jen občas a na chvíli.“, „Vždyť to mají všichni!“

Dáme-li šanci našemu intuitivnímu vnímání, vybereme jistě hračku či pohybovou pomůcku naprosto správně.Takže, chceme-li koupit jakýkoliv typ odrážedla, sundejme si ze svého kola šlapky a pár dnů se taky odrážejme. Chceme-li koupit zdánlivě ergonomické nosítko, nechme se od někoho, kdo dělá výškové práce či od horolezců, zavěsit proti stěně do stejné polohy, ve které tam děti musí viset a vydržme tam s úsměvem alespoň půl hodiny. A tak by se dalo psát dál.

       Já ale věřím, že víc psát už nemusím.

 

Věřím a vím, že lidé se navrací k přirozenosti a jednoduchosti.

Mám takových rodičů ve své ordinaci většinu.

 

Tak už jen popřeji radostný a pro tělo přínosný a zdravý pohyb všem

a „selský rozum“ při výběru pohybových pomůcek pro děti.  J.S.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio