BOTIČKY aneb CO BY SI INDIÁN NIKDY NEVZAL NA NOHY

 

Mám ráda svoje nohy. Ba co víc, miluju je a denně jim děkuji za jejich trpělivost se mnou. Vím, že i moje nohy mají rády mě a to i přes to, že jsem jim kdysi dávno v minulosti nedávala vždy kvalitní podmínky pro stoj či chůzi. Dnes si velmi pečlivě vybírám boty a rady výrobců či prodejců si pečlivě ověřuji.!!! Reklamy na mě nefungují a vím, že recenze druhých jsou jen jejich zkušenosti a ty jsou nepřenosné. Takže si vše raději vyzkouším sama.

Důvěřuj, ale prověřuj a svým prožitkem si ověřuj.

Tímto moc prosím rodiče, aby si i oni sami začali vážit svých nohou a začali je vnímat v jejich potřebách. Protože jen tak dokáží vybrat ty nejsprávnější botičky  pro své děti a jen tak jim nikdo nic nenakuká.

Mnohokrát jsem se v ordinaci přesvědčila o tom jak MOC důležité je, kromě jiného, hlídat i kvalitu ušití dětských botiček. Mnoho rodičů zjistilo, že různě „divná“ chůze jejich dětí souvisela často s nekvalitním ušitím vnitřku boty. Nechci se nikoho dotknout, ale občas mám pochybnosti o tom, zda vůbec tu kvalitu někdo hlídá. Nebo zda je to člověk, který rozumí potřebám hebké dětské nožičky.

Takže kromě všeho co už o výběru botiček víte si svými prsty pečlivě „naskenujte“ botičku zevnitř. Myslím, že se občas bude divit, jaké neideálnosti se tam dají najít.

Přikládám foto botiček, které by si můj oblíbený hrdina Vinnetou, na nohy neobul a když obul, tak jen na chvíli. Myslím, že si to sami z té fotografie dokážete načíst.

 

Přeji lehké, radostné a zdravé kroky všem.

Knihy

Tyto knihy, které jsem díky mnoholetým a mnohobarevným zkušenostem mohla napsat, můžete zakoupit u mě v ordinaci, v kamenných obchodech i online.

V knize “S láskou ke zdravému pohybu našich dětí“ najdete naprosto jednoduše napsané povídání o tom, jak by se měl (ne musel!), odvíjet pohybový vývoj vašeho miminka, jak ho co nejlépe zvládnout a jaké nástrahy vás přitom mohou čekat.

V knize “Jak teď, tak potom“ je toto vše ještě doplněné o konkrétní příběhy z praxe a o podporu pro vás, rodiče, prarodiče… Zjistíte, že vy a vaše děti  jste dokonalí takoví jací jste a že i když se něco v životech nás a našich dětí uděje tak trochu “ z normy“, vždy se to dá nějakým způsobem pospravit.

© 2023 Jana Skalová | Spravuje ReVitta studio