Kraniosakralní terapie cestou hluboké relaxace


OBECNÁ DEFINICE KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Je to jemná a přitom hluboká forma léčení, která napomáhá přirozené kapacitě těla při samoléčbě. Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.
Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemněhmotné úrovni a že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou. Zde pulzuje mozkomíšní mok (liquor cerebrospinalis), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován fekvencí 6-10x za minutu. Jemná vibrace, která při tom vzniká se šíří do celého těla.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci a stimulaci samoléčebných schopností těla. Využívají vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou.

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE CESTOU HLUBOKÉ RELAXACE

Tato nádherná terapie je jedním z mnoha dalších poznání v mém životě, které mi změnilo pohled na „klasickou fyzioterapii“ a na její dopad na mé, nejenom dětské, klienty.
Je pro mě velkým potěšením si s touto metodou „hrát“ a spoluprožívat ji s tím, komu jí provádím. Je opravdu nádherné sledovat reakce a postupně i výsledky, které na sebe většinou nenechávají dlouho čekat.
Metoda kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace byla vytvořena paní Vlaďkou Skácelovou a liší se od klasického přístupu kraniosakrální terapie (Dr. Upgleder), nejenom přístupem k člověku, ale i svým obsahem. Autorka k ní, při zachování zákonitostí kraniosakrální terapie, přidala nové prvky, ve kterých zúročila znalosti nejenom z anatomie a z vědeckých výzkumů fungování mozku, ale i znalosti z kvantové fyziky a z přírodních zákonitostí.
Nebudu se zde o této metodě více rozepisovat a požádám laskavého čtenáře, aby si informace o této terapii a o její autorce, neobyčejné ženě, Vlaďce Skácelové, našel na stránkách
www.v-laska.com
Není to o mojí lenosti, ale na výše zmíněných stránkách to máte jasné a přímo od pramene.